Kombide yaz /kış konumu ne demektir?

Kış konumunda kombi hem kalorifer tesisatını ısıtır hemde şofben görevi görür. Yaz konumunda ise sadece şofben görevi görmektedir

En az 3 petek kullanılmalıdır. Çünkü daha az petek kullanımında, örneğin tek petek kullanır iseniz, diğer odalar ısınmayacağı gibi kombi kullanımının da pek bir anlamı olmayacaktır. Bunun yanı sıra, 3 petek te ortala 25 litre olduğunu var sayar isek, tek petekte 7 litre su olacaktır. Dolayısı ile kombi bu suyu çok çabuk ısıtacak ve otomatiğe geçecek ve tekrar kısa süre ile devreye girecektir.
Sıcak Su Konumunda Birkaç Petek Isınıyor ise;
Bu durumda bir sorun yoktur. kombi sıcak su konumunda uzun süre çalıştı ise yani hem mutfakta hem de banyoda uzun süre sıcak su kullanımı sağlandı ise bu durumda kombi içinde ısınan su dereceyi artar. Aşırı ısınan su kombiye zarar vereceğinden bu zararın önüne geçmek amacı ile ısınan suyun bir kısmını tesisata aktarır. Bu sebeple de aşırı olmamak koşulu ile  kombiye en yakın bir ya da birkaç petekte ısı olabilir. Bu cihazda bir sorun olmadığını ve cihazın normal çalıştığını gösterir.

eryaman teknik servisi

eryaman kombi servisi

Arayın